Tento ESHOP používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory Cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Často kladené otázky

Rozdiel medzi jednotlivými softshellovými látkami:


Jarný softshell

Jarný softshell sa skladá z troch vrstiev: vrchnú vrstvu tvorí úplet z husto tkaného elastického materiálu s vodoodpudivou úpravou a zvýšenou odolnosťou voči oderu. Vnútorná vrtsva je podlepená úpletom s kockovanou štruktúrou (zloženie 60% polyester, 40% bambus). Tento membránový softshell v sebe obsahuje medzi vonkajšou a vnútornou vrstvou ešte membránu a poskytuje lepšiu odolnosť voči vetru.

Vodný stĺpec: 18 000 mm (vodeodolnosť)

Priedušnosť: 12 000 g /m2 / 24 hod. (odvádzanie potu)

Jarný softshell je hrubší od letného softshellu, nohavice sú ideálne na prechodné obdobie (jarné a jesenné počasie).

Letný softshell

Letný softshell sa skladá z dvoch vrstiev: termoaktívna látka a vonkajší nepremokavý materiál s membránou.

Vodný stĺpec: 8 000 mm (vodeodolnosť)

Priedušnosť: 2 000 g /m2 / 24 hod. (odvádzanie potu)

Letný softshell je tenší ako jarný a zimný softshell, hrúbkou sú nohavice ideálne na jarné, letné a jesenné počasie.Zimný softshell


Zimný softshell sa skladá z troch vrstiev. Vrchnú vrstvu tvorí úplet z husto tkaného elastického materiálu s vodoodpudivou úpravou a zvýšenou odolnosťou voči oderu. Vnútornú vrstvu tvorí obľúbená a príjemná fleecová vrstva uchovávajúca teplo a efektívne transportujúca vlhkosť von. Tento membránový softshell v sebe obsahuje medzi vonkajšou a vnútornou vrstvou ešte membránu a poskytuje lepšiu odolnosť voči vetru.

Vodný stĺpec: 10 000 mm (vodeodolnosť)

Priedušnosť: 3 000 g / m2 / 24 hod. (odvádzanie potu)

Zimný softshell je hrubší od jarného a letného softshellu, vhodný na sychravé počasie a odolný proti vetru, dažďu aj snehu.

 

Zimný softshell zateplený s barančekom

Zimný softshell zateplený s barančekom sa skladá z troch vrstiev. Vrchnú vrstvu tvorí úplet z husto tkaného elastického materiálu s vodoodpudivou úpravou a zvýšenou odolnosťou voči oderu. Vnútornú vrstvu tvorí teplučký baranček uchovávajúci teplo a efektívne transportujúci vlhkosť von. Tento membránový softshell v sebe obsahuje medzi vonkajšou a vnútornou vrstvou ešte membránu a poskytuje lepšiu odolnosť voči vetru.


Vodný stĺpec: 18 000 mm (vodeodolnosť)

Priedušnosť: 12 000 g / m2 / 24 hod. (odvádzanie potu)

Zimný softshell zateplený s barančekom je najhrubší od jarného, letného a zimného softshellu, vhodný na sychravé počasie a odolný proti vetru, dažďu aj snehu.

 

Snapseed(122).jpg       Snapseed(121).jpg
Údržba softshellu:


Na údržbu softshellového oblečenia je možné používať bežný prací prostriedok bez toho aby dochádzalo k ovplyvneniu kvality softshellu. Pri praní nikdy nepoužívajte aviváž a nesušte ho v sušičke.

Raz za čas je vhodné pridať k praciemu prostriedku impregnáciu alebo použiť variantu v spreji, ktorá sa aplikuje po praní, či kedykoľvek počas používania. Impregnácia zaistí, že materiál bude stále odpudzovať vodu a na jeho povrchu sa vytvoria kvapky, ktoré samovoľne stečú dole a nebudú vsakovať do látky.


A to najdôležitejšie na koniec :) Materiál je certifikovaný pre deti od narodenia.


Dúfam, že som Vám trošku pomohla v orientovaní sa v softshellových látkach a budete mať Vaše dieťatko v bezpečí a chránené pred počasím :)Vaša Kiwi